Pozvánka na Vánoční koncert kytarového oddělení

vloženo 5. 12. 2010

Ve čtvrtek 16. prosince od 17:00 hodin se koná v Adalbertinu ve Studiu A Vánoční koncert kytarového oddělení. Příznivci kytary se mohou těšit mimo sólových skladeb v podání žáků oddělení na dva kytarové orchestry a také na orchestr přípravný. V tomto orchestru se od letošního září učí mladí kytaristé základním dovednostem hry v souboru, aby následně mohli přestoupit do orchestru mladších žáků. Na základě nasbíraných zkušeností se kytaristé dostávají do orchestru starších žáků. Orchestr starších žáků Kytarového oddělení obstál i v mezinárodní konkurenci, když na 57. EVROPSKÉM HUDEBNÍM FESTIVALU MLÁDEŽE v Belgickém Neerpeltu (30.4. – 4. 5. 2009) získal skvělé druhé místo. V současné době se orchestr intenzívně připravuje na Národní kytarovou soutěž „Hradecké Guitarreando“, ze které si již v roce 2008 odnesl  ZLATÉ PÁSMO. Oba orchestry vystoupí pod taktovkou pana Kamila Kotka, orchestr přípravný vede pan Jiří Slavíček.

Dalším zpestřením koncertu budou komorní kytarové soubory, které se již pilně připravují  na soutěž hudebního oboru ZUŠ vyhlášeném Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pro školní rok 2010/2011.

Srdečné pozvání na tento koncert spolu s přáním poklidného prožití vánočních svátků přeje za kytarové oddělení Jiří Slavíček.