Kytarové oddělení potvrdilo své kvality

V úterý 26. dubna se konalo Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru...

vloženo 27. 4. 2011

V úterý 26. dubna se konalo Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro rok 2011. Akce proběhla na Základní umělecké škole F. A. Šporka v Jaroměři a reprezentovalo nás na ní šest kytaristů, jedno kytarové duo a jeden kytarový kvartet.

První cenu s postupem do celostátního kola, které se bude konat v Novém Strašecí 26. 5. – 28. 5. 2011, získali hned dva naši kytaristé: Antonín Pevala a Petr Pařízek. Kytarové duo: Klára Hemplová a Antonín Pevala získali titul absolutního vítěze soutěže v komorní hře a rovněž postupují do celostátního kola. Skvělé první místo získal také kytarový kvartet ve složení: Antoní Pevala, Klára Hemplová, Kristýna Dostálová, David Hofman. Cenné druhé místo získala v sólové hře Klára Hemplová, Lucie Rezková spolu s Blankou Tschertnerovou a Annou Horákovou místo třetí.
Všem zúčastněným žákům gratulujeme a přejeme jim a jejich pedagogům hodně dalších podnětů k osobnímu uměleckému růstu.

Jiří Slavíček