Kytarové oddělení slaví úspěchy

vloženo 10. 3. 2011

Ve středu 9. března se konalo na naší škole Okresní kolo soutěže Základních uměleckých škol ve hře na kytaru, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro rok 2011. Kytarové oddělení naší školy reprezentovalo na této akci 11 žáků jednou kytarové duo a jeden kytarový kvartet. Do krajského kola postoupilo 6 našich kytaristů: Lucie Rezková, Blanka Tschertnerová, Anna Horáková, Klára Hemplová, Antonín Pevala a Petr Pařízek. Nadto bude naše oddělení v krajském kole reprezentovat kytarový kvartet – Antoní Pevala, Klára Hemplová, Kristýna Dostálová, David Hofman a kytarové duo – Klára Hemplová a Antonín Pevala.
  Tento skvělý výsledek souvisí mimo jiné s již tradičním kladením důrazu na kolektivní provozování hudby formou kytarových orchestrů na naší ZUŠ a pravidelnými kytarovými soustředěními. Obojí pozitivně ovlivňuje žáky ve smyslu motivace ke zdokonalování ve hře na nástroj. Velký vliv na tomto úspěchu také hraje vzájemná spolupráce, soudržnost a podpora mezi pedagogy kytarového oddělení. Orientace na cíl, kterým je vypěstovat u žáků lásku k hudbě a ke kytaře, je hlavním tmelícím elementem učitelů kytarového oddělení a také jejich klíčem k úspěchu.

Jiří Slavíček