Talent Královéhradecké kultury 2016.

vloženo 6. 4. 2017

Sál Filharmonie Hradec Králové se stal dne 5.4.2017 místem předávání cen Talent Královéhradecké kultury 2016. Naše škola nominovala své nejúspěšnější studenty, kteří v roce 2016 dosáhli významného úspěchu. Ocenění předávali přestavitelé města Hradec Králové, primátor města pan MUDr. Zdeněk Fink a paní náměstkyně Ing. Aneta Maclová. Mezi předávajícími byli také vzácní hosté z řad uměleckých osobností a kulturní veřejnosti, jako je houslista Pavel Šporcl a hradecký rodák František Kinský. Naši žáci získali několik těchto prestižních cen.

Ocenění jednotlivci:

Titul Talent královéhradecké kultury za úspěchy a mimořádný počin v oboru výtvarném získali laureáti 17. výtvarného salónu královéhradeckých věnných měst: Kateřina Vernerová, Štěpán Nejedlý a Anna Bydžovská, jejíž samostatnou výstavu jsme mohli vidět například v galerii Magnet. Ocenění jsou žáky ZUŠ Habrmanova Hradec Králové ze tříd Lenky Hypiusové a Lýdie Haismanové. Dalšími nominovanými byli žáci Johana Valterová, Tereza Paikertová a Anna Kánská. Speciální cenu Galerie Kinský – roční abonentku pro všech sedm nominovaných výtvarníků - předal majitel galerie a Nového zámku v Kostelci nad Orlicí pan František Kinský.

Zpěvačka Adéla Haviarové ze třídy Petra Macháčka, která v současnosti studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka.

Oceněné kolektivy:

Kytarový orchestr ZUŠ Habrmanova pod vedením Kamila Kotka ve složení Alice Bisová, Šimon Chvátil, Jakub Ježek, Petr Ježek, Karolína Kaňková, Anna Kánská, Kateřina Kazdová, Andrea Kebortová, Lukáš Kočka, Kateřina Kohlová, Kateřina Krejčová, Tomáš Morvay, Eva Netíková, Janka Timea Poláková, Andrea Valentová.

Tanečnice Anna Šimůnková, Kateřina Klímová, Sára Duhová, Natálie Kocourková ze třídy Petry Šustové.

Saxofonový soubor ZUŠ Habrmanova Sax Gracias ve složení David Štaier, Karolína Trousílková, Veronika Řeháková a Martin Krejčí ze třídy pana učitele Davida Marišlera.

Pozounový Bar bar kvartet ZUŠ Habrmanova ve složení: Vít Škoda, David Derner, Lukáš Hypius a Patrik Liška ze třídy pana učitele Vladimíra Besucha.