Taneční obor

Uvidíte-li poprvé výuku na tanečním oboru, budete nadšeni. Propojuje se zde přirozenou formou  hudba a pohyb.
Uvidíte-li podruhé výuku na tanečním oboru, budete okouzleni. Žáci získají taneční techniku, kterou rozvíjejí svoje tělo a získají pohybový slovník pro vyjádření svých pocitů, emocí, vyjádření obsahu hudební předlohy.
Při třetím shlédnutí Vám dojde, že tanec u Vás rozvine kvalitní charakterové vlastnosti, zodpovědnost, vytrvalost, spolupráci, práci v kolektivu i samostatnost, naučí vás potlačit trému a vystoupit na jevišti či pečovat o tělo a duši.
Žáci jsou přijímáni po talentové zkoušce od 5 let věku. Poté absolvují dva roky přípravného studia. Následně nastupují do  sedmiletého základního studia, kde se naučí základům tanečních technik - klasického, moderního a lidového tance, akrobacie, improvizace a práci s hudbou a rytmem.
Následující čtyřleté studium rozvine další talent a umožní žákům uplatnit vlastní tvůrčí dovednosti při spolupráci při tvorbě  choreografií, či organizaci vystoupení, tvorbě návrhů scény a kostýmů. Kdo má zájem, pokračuje ve studiu pro dospělé, které není omezené věkem.
Tanečníci se prezentují v řadě veřejných vystoupení, na ukázkových hodinách pro rodiče a veřejnost, účastní se tanečních soutěží, zájezdů na taneční představení do Národního divadla, letních tanečních workshopů. Vrcholem každého roku je celovečerní vystoupení všech žáků tanečního oboru, konané zpravidla v prostorách FHK, či Klicperova divadla.
O činnosti našeho oddělení se více dozvíte v dalších článcích, z videí a z fotografií.

Vyučující v oddělení: