Hudební nauka

Webové stránky hudební nauky.

Vítejte v hudební nauce, která vás bude provázet vaším studiem hudebního nástroje nebo zpěvu!

Děti ve věku 5 – 7 let navštěvují Přípravné oddělení, vstupují do „světa hudby“, kde se hravou formou seznamují se základními hudebními pojmy. Pomocí prostředků hudby, pohybu, slova a výtvarného ztvárnění vytvářejí základy všestranného rozvoje, hudebního cítění a pohybových schopností. Studium v Přípravném oddělení je dvouleté, děti rozvíjejí svou hudebnost, rytmické i sluchové dovednosti.

Předmět Hudební nauka je určen žákům 1. – 6. ročníku hudebního oboru, probíhá formou kolektivní výuky jednu hodinu týdně. Děti se zde zorientují ve světě hudební teorie, rozvíjejí rytmické cítění, procvičují intonaci, seznamují se s dějinami hudby. To vše zúročí a využijí při hře na svůj nástroj. V 6. r. se hudební nauka nazývá Poslechový seminář, jehož cílem je  dovést mladé posluchače k hlubšímu pochopení hudebního díla. Věnujeme také pozornost mimořádně nadaným žákům, kteří mohou využít možnosti přípravy k přijímacím zkouškám na školy vyššího typu.

Naší snahou je, aby děti v hodinách zažívaly pocit radosti z objevování světa hudby a aby  mohly  prostřednictvím hudby rozvíjet svoji osobnost.

O činnosti našeho oddělení se více dozvíte v dalších článcích a z fotografií.

Vyučující v oddělení: