Dechové nástroje

Oddělení dechových nástrojů ZUŠ Habrmanova přijímá žáky od 5 let věku. V hudebních počátcích se žáci hravou formou seznámí se základy hry na nástroj a "rozkoukají se" ve světě velké rodiny dechových nástrojů.

Na naší škole se vyučuje hra na takřka všechny dechové nástroje, které uvidíte a uslyšíte v symfonickém orchestru. V něm nesedíme v předních řadách, ale slyšet je nás rozhodně. Při výuce na dechový nástroj vás naučíme správně dýchat, čímž posílíte kapacitu svých plic. Hrou procvičíte zručnost svých prstů. A to nejdůležitější je, že své dovednosti a um budete moci sdílet s ostatními. Jsme týmoví hráči: nejprve se učíme skupinovému hraní v menších komornějších uskupeních (duo,  trio, kvarteto, atd.). Později ve velkých kapelách a souborech, jako jsou Dechový orchestr a Big Band, které se pravidelně účastní veřejných vystoupení. A někdy se s těmito soubory podíváte i do zahraničí.

O činnosti našeho oddělení se více dozvíte v dalších článcích a z fotografií.