Výtvarná tvorba

Výtvarná tvorba představuje komplexní výtvarnou průpravu. Cílem není pouze vytváření konkrétních prací, ale především rozvíjení výtvarného vnímání a myšlení, poznávání kulturních a uměleckých hodnot, a vyvolávat v žácích zájem o vedení dialogu s těmito hodnotami.

Výuka probíhá v tématických projektech, v rámci nich se žáci seznamují s tématem do hloubky, zkoumají jej z různých úhlů pohledu a rozšiřují si přitom vědomosti přesahující výtvarný obor. Během roku se v projektu uplatňují různé techniky výtvarného vyjadřování: kresba, malba, grafika, modelování, kombinované techniky, práce s různými materiály...

Žáci většinou pracují individuálně, někdy ve skupinkách, jindy je celá práce podřízena kolektivnímu výsledku. Žáci se tak učí nejen samostatně hledat originální řešení a  rozhodovat se, ale učí se také spolupráci a odpovědnosti za výsledek celku.

Během roku jsou práce žáků prezentovány na výstavách a na výtvarných soutěžích.