Bicí nástroje

Oddělení bicích nástrojů ZUŠ Habrmanova přijímá  žáky od 5 let věku.  Hravou formou se je nejprve snaží seznámit s tak zvukově bohatým nástrojem jako jsou bicí nástroje.

Při výuce na bicí nástroje začínáme hrou na malý bubínek. Podle šikovnosti a pracovitosti žáka se volně přechází k výuce na bicí soupravu, popřípadě na perkusní nástroje (djembe, konga, bonga apod.).
Od 3. ročníku I. stupně se žáci začínají seznamovat s melodickými bicími nástroji (v naší škole s xylofonem).

Předmět hra na bicí nástroje obsahuje nejen hru sólovou, ale též souborovou, hru z listu, improvizaci aj. Žáci se tedy mohou zapojovat i do různých komorních seskupení a orchestrů. Na naší škole to je
big band, dechový orchestr, kytarový orchestr a různé jazzové a rockové soubory. Máme zde též dva soubory bicích nástrojů, kde si žáci mohou osvojit hru odlišných technik (např. hru různými typy paliček, hru různými typy úderů rukou). Pedagogové našeho oddělení připravují žáky do souborů, se kterými se účastní mnoha školních akcí. Pilní a šikovní žáci se účastní soutěží, ať už v sólové  či souborové hře.

Škola navázala spolupráci se společností Sonor – výrobcem bicích nástrojů, účastnili jsme se několika workshopů.  Škola vlastní jeden z nejlepších mistrovských nástrojů této firmy.

Chcete si osvojit správné návyky a techniky hry na bicí nástroje? Doporučujeme navštívit naši ZUŠ.

O činnosti našeho oddělení se více dozvíte v dalších článcích a z fotografií.

Vyučující v oddělení: