Výtvarný obor

Mrkněte se, co děláme ve výtvarce

Výtvarný obor poskytuje vzdělání žákům od 5 let v přípravném studiu a od 7 let do 99 let ve třech hlavních oborech. Pro talentované žáky a pro žáky, kteří se hlásí na umělecké školy vyššího typu je určeno Rozšířené studium ve s vyšší časovou dotací. Pro zájemce z řad seniorů v září 2020 otevíráme Akademii pro seniory.

Hlavní obory

Výuka probíhá 1x týdně 3 vyučovací hodiny. Pro žáky mladší 7 let jsou to 2 vyučovací hodiny 1x týdně.

Studium pro dospělé je určeno zájemcům starším 18ti let. Tito žáci si vytvářejí na základě dohody s učitelem individuální studijní plán. Mohou se hlásit do Výtvarné tvorba nebo na Umělecké řezbářství.

Rozšířené studium pro talentované žáky:

• Kresba a malba podle modelu, příprava na talentové zkoušky
  • Textilní tvorba a design
  • Počítačová grafika a 3D modelování

Akademie pro seniory:

• Linoryt
  • Malba
  • Keramika
  • Řezbářství

Od r. 2008 funguje na podporu činnosti výtvarného oboru Výtvarka při ZUŠ Habrmanova, spolek. Spolek sdružuje učitele, rodiče, studenty a přátele výtvarného oboru školy. Předmětem spolku je podpora umělecké činnosti, podpora studia na výtvarném oboru ZUŠ Habrmanova, spolek se podílí na pořádání exkurzí, výstav a jiných kulturních akcí.

Další stránky oboru

Výtvarná tvorba