Krajské kolo smyčcové soutěže

vloženo 11. 4. 2024

Dvoudenní krajské kolo ve hře na smyčcové nástroje skončilo krásným umístěním našich žáků. Mladí hudebníci se opět sešli v ZUŠ Střezina.

Nemladší v kategorii Sofie Jirešová ze třídy Vladimíry Holubové získala druhou cenu. Ve velké konkurenci celého královéhradeckého kraje vybojoval Antonín Brož a Jakub Drašnar také druhé místo. Oba žáky vede Šárka Pokorná. Všechny kategorie byly plně obsazené vynikajícími výkony, ani Andriana Tančyncová v osmé kategori, ze třídy Petra Strejce to neměla lehké a získala druhou cenu.

Závěr celé soutěže uzavřelo koncertantní obsazení Adriany Tančyncové a Adély Syrůčkové pod vedením V. Holubové. Toto houslové duo získalo 1. cenu.

Za spodní smyčce krásné 2. místo získal Marek Dvořáček ze třídy Tomáše Dvořáčka.

Všem žákům a pedagogům gratulujeme za skvělé výkony a přejeme hodně dalších úspěchů.

V. Holubová