Cesta za uměním na Pražský hrad

vloženo 9. 5. 2024

Historie i současnost

Prvním cílem cesty byla návštěva výstavy 30. Grafika roku a 29. Cena V. Boudníka v Císařské konírně, která představuje výběr nejlepší současné tvorby umělců a studentů - grafiků v oblasti klasických i originálních autorských technik. Žáci si prohlédli vystavené práce a s pomocí připravených úkolů zkoumali jednotlivé techniky a hledali informace o autorech. Poté volili vlastní favority, svůj výběr obhajovali a porovnávali s hodnocením odborné poroty. Snad se podařilo vytvořit nebo posílit vztah ke grafice jako jedné z možností jejich výtvarného vyjadřování.

Druhým cílem byla zážitková prohlídka stálé expozice Příběh Pražského hradu s interaktivním programem "Hra na Hrad", která je věnována historii hradu prostřednictvím zkoumání vystavených předmětů s ní souvisejících.

Zbývající čas jsme využili k prohlídce katedrály, Zlaté uličky, Vladislavského sálu a dalších hradních objektů.