"Koledičku na ručičku..."

Dne 13. prosince 2007 uspořádali žáci klávesového oddělení vánoční koncertík pro děti z mateřské školy Lužická.

vloženo 5. 10. 2008

13. prosince 2007 navštívili žáci klávesového oddělení mateřskou školku Lužická, aby dětem připomněli, že Vánoce jsou už  za dveřmi. Přizvali si zpěvačky a vytvořili program složený ze známých vánočních koled a písniček dlouhý přesně tak, aby jej vydrželi i ti nejmladší (tříletí) posluchači.

Na úvod byli účinkující vyzváni, aby dětem pověděli něco klávesách a o lidském hlasu. Potom jsme postavili klávesy ke stromečku a už jedna koleda následovala druhou. Za nenápadného vedení pedagogů děti do několika koled vstoupily tleskáním nebo jinou hrou na tělo, některé dokonce zatancovaly. Nakonec jsme si všichni společně zazpívali Pásli ovce Valaši.

Možnost vyzkoušet si novou - lektorskou - roli při počátečním výkladu o klávesách a možnostech lidského hlasu všechny účinkující školáky nesmírně nadchla a učinila tak pro ně z celé akce zkušenost zcela odlišnou od obvyklého koncertování na jevišti. Vzhledem k intenzivnímu ohlasu - těžko říci, zda se náš koncertík líbil víc dětem nebo paním a slečnám učitelkám – připravujeme na přelom května a června akci podobnou. Chystaný program je tentokrát složený z nejznámějších pohádkových písniček.

Ludmila Kroupová