Modlitba pro budoucnost: MenArt alespoň na dálku

Stipendijní program MenArt má za cíl vyhledat, podpořit a dále rozvíjet nadané žáky základních uměleckých škol a zároveň být oporou a inspirací pedagogům, kteří s nimi pracují.

vloženo 14. 5. 2020

Vybraní stipendisté, k nimž v letošním roce patří i Žára (Barča Žárská) z habrmanské ZUŠ, se během celého roku setkávají se svými mentory a každé z těchto setkání má zásadní vliv na jejich umělecký rozvoj. Vzhledem k událostem posledních týdnů nebylo možné poslední z těchto setkání uskutečnit a i plánované slavnostní koncerty k příležitosti uzavření celoroční práce jsou prozatím ve hvězdách.

Na jednom z koncertů měla zaznít i nově zkomponovaná Modlitba pro budoucnost - pianista a skladatel Tomáš Kačo ji složil právě pro tuto příležitost. Stipendisté ze třídy Radky Fišarové si ovšem věděli rady - nahráli ji ve svých domovech na mobilní telefony a Tomáš ji poté smíchal ve svém domácím studiu. Její poselství je v této době více než symbolické.

S nadějí ve věci příští zapsala

Ludmila Kroupová