"Vánoce v proměnách času"

Během koncertu před vánočními svátky roku 2007 představilo klávesové oddělení méně známý vánoční repertoár.

vloženo 5. 10. 2008

17. 12. 2007 proběhl koncert klávesového oddělení s názvem Vánoce v proměnách času, během něhož zazněly chronologicky seřazené adventní a vánoční písně z období renesance, baroka, klasicismu, romantismu a současnosti. Atmosféru jednotlivých časových období dokreslovala vyobrazení žen v dobových oděvech umístěná kolem pódia - tuto expozici připravili pro klávesové oddělení žáci výtvarného oboru školy.

Koncertu se zúčastnili nejen žáci klávesového oddělení, nýbrž i pozvaní hosté. Během večera tak měli diváci kromě sólových klávesových čísel možnost slyšet klávesy doprovázející zpěv, housle, trubku a akordeon. Klávesy se tak představily jako nástroj vhodný k sólovému hraní, doprovodným technikám i improvizaci.

Tematicky zaměřený koncert poskytl divákům a v neposlední řadě i účinkujícím představu o charakteru hudby v jednotlivých historických etapách a přivedl na jeviště svěží vánek v podobě méně známých a méně obvyklých vánočních zpěvů.

Ludmila Kroupová