Dvě zlaté a dvě stříbrné v Příboře!

vloženo 26. 3. 2018

Žákyně naší školy vybojovaly výborné umístění na celostátní klavírní soutěži. V silné konkurenci obstály na výbornou.

V moravském městě Příbor se letos konal ve dnech 22.- 23. března  2. ročník celostátní soutěžní přehlídky ve hře na klavír. Soutěžilo se v místní ZUŠ, která je umístěna v krásných prostorách piaristického kláštera uprostřed města.  V deseti kategoriích se sešlo celkem 126 soutěžících z celé republiky. Za naší školu se účastnily žákyně p. uč. E. Drye a p. uč. P. Buchtové.  V silné konkurenci obstály velice dobře.

Kateřina Turková (p.uč. E. Drye) získala zlaté pásmo v 0. kategorii, její sestra Anna (p. uč. E. Drye) pásmo stříbrné. Obě žákyně p. uč. P. Buchtové soutěžily ve 4. kategorii. V té obdržela Barbora Tlučhořová stříbrné pásmo a Ema Škrhová zlaté pásmo. Ema si navíc ještě odnesla ocenění za mimořádný interpretační výkon.

Gratulujeme!