Klavírní odpoledne u Petrofů

Ve středu 28. května 2008 pořádalo naše klavírní oddělení již tradiční Klavírní koncert v prostorách Pianosalonu firmy Petrof.

vloženo 2. 10. 2008

Tentokrát jsme tuto každoroční akci pojali též jako příležitost pro rodiče a další návštěvníky důkladně si prohlédnout a vyzkoušet různé typy klavírů a pianin. O vystavené nemalé množství krásných nástrojů byl velký zájem, o čemž svědčilo i to, že přes velké teplo a dusno v salonu mnozí návštěvníci ještě po koncertě zůstali a sami nebo s dětmi zkoušeli, jak který nástroj zní.

Na vlastním koncertě zazněly v podání našich klavíristů, od nejmladších 6tiletých až po skoro dospělé 17tileté, jak skladby sólové, tak čtyřruční, a velký potlesk značil, že se výkony posluchačům líbily. Některým až tak, že šli hladit hráče už během jeho vystoupení.

Jsme rádi, že nám firma Petrof poskytuje každoročně tuto možnost zahrát si v tak inspirativním krásném prostředí a děkujeme ji i za dar, který byl jako cena předán na krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír, konaném v březnu na naší škole, za nejlepší výkon.Velké poděkování ji patří také za to, že umožňuje čas od času našim žákům navštívit a prohlédnout si provoz a dílny továrny, aby věděli, jak vlastně tak krásný nástroj, jako je klavír, vzniká.

Květa Janoušková

Chcete-li zhlédnout 1. záznam z vystoupení klikněte zde.

Chcete-li zhlédnout 2. záznam z vystoupení klikněte zde.

Petrof 1

Petrof 2