Rock se s rockem sešel… aneb ani žáci klavírní třídy Radky Jiráčkové nejsou z cukru…

vloženo 19. 5. 2019

…a aby to předvedli v praxi, rozhodli se všem posluchačům vytřít zrak (a sluch) a názorně ukázat, že nejen stupnicemi a etudami živ je na naší ZUŠ klavírista! Nouze naopak byla… o skladby čistě klasické. Žádný Mozart, Haydn ani Beethoven… Čtvrteční podvečer 16. května patřil klavírním úpravám písní Johna Lennona, Paula McCartneyho, Queen a skladbám dalších moderních tvůrců! Milovníci filmové muziky  se mohli potěšit třeba ústřední melodií z Fantomase, fanoušci kapely Beatles čtyřručním O bla di, o bla da nebo Yesterday.

Že si nejen samotní žáci, ale i posluchači v sále koncert užili, o tom svědčila nejen spontánní, uvolněná atmosféra v sále i v zákulisí, ale především nadšený aplaus posluchačů. Ten vyvrcholil strhujícím podáním Bohemian Rhapsody letošního absolventa Davida Michaela Novotného, jehož výkon byl dle následných ohlasů veřejnosti nesmírně inspirující. Se svým spoluhráčem, Danielem Kocmanem, si kromě náročných skladeb, určených pro svůj absolventský program, na závěr  „střihli“ dvě taneční skladby z Hot Suite pro čtyři ruce E. Hradeckého.

Žákům nejen naší klavírní třídy přejeme, aby je radost ze hry neopouštěla, ať už budou hrát Chopina nebo třeba melodii z filmu Titanic.