Vánoční koncert žáků Radky Jiráčkové

vloženo 15. 12. 2017

Doba adventu, příjemná atmosféra na pódiu i v zákulisí, hra čistě pro radost, přesně tak to vypadá a zní, když žáci klavírní třídy Radky Jiráčkové, v čele s paní učitelkou, uspořádají své předvánoční hudební vystoupení. Za hojné účasti rodinných příslušníků, spolužáků a příznivců klavírní hry měli žáci možnost, ti nejmladší zcela poprvé, okusit slasti a strasti hudební produkce, a to rovnou před bdělým obecenstvem v Koncertním sále ZUŠ Habrmanova!

Stejně jako v loňském školním roce, i letos v bohatém programu převládaly oblíbené skladby ze současného repertoáru našich malých klavíristů a, jak se na předvánoční čas patří, i koledy v sólovém a čtyřručním provedení. Příznivce komorní hry potěšily romantické kusy v podání starších a zkušenějších žáků, jejichž hudební zanícení a vytrvalost ve studiu klavírní hry budiž inspirací pro mladší ročníky. Tak, jak podvečerní program započal sentimentálně, a to pásmem čtyřručních koled, vyvrcholil poněkud nevánočně, zato s vervou jaksepatří, efektním Boogie Woogie Emila Hradeckého.

Předvánoční klavírní koncert si zaslouží jedničku, stejně jako všichni jeho účinkující, a už se těšíme na příští, prosincový v roce 2018!