Vánoční houslová nadílka

vloženo 19. 12. 2023

Vánoční houslová nadílka

Žáci z houslové třídy Aleny Hübnerové si pro své rodiče a kamarády připravili Vánoční houslovou nadílku, která se uskutečnila v pondělí 18. prosince v kavárně Filharmonie Hradec Králové v rámci projektu Nahraní. Jako hosté zde vystoupili také studenti Jaromíra Křováčka z Univerzity Hradec Králové a soukromí žáci Barbory Machové.

Večer zahájili začínající houslisté duetem, dále si každý z nich připravil 5 samostatných krátkých čísel. Na závěr společně brnkali, hráli smyčcem i zpívali. Bylo to jejich první veřejné vystoupení a paní učitelka je pyšná, že se jim tak povedlo. Starší houslisté hráli skladby od Dvořáka, Vivaldiho, Bartóka a Kreislera.

Půlku programu tvořily Vánoční koledy a publikum krásně zapojilo své hlasivky. Nejmenší houslisté si pak vzali dřívka a rolničky a pomohli paní učitelce, která hrála na klavír doprovodit nejstarší žačku. Koncert se velmi vydařil a žáci se jistě už těší na další nadílku - 26. června 2024 v sále naší ZUŠ.