Workshop s profesionály

vloženo 13. 2. 2024

Workshopy s profesionálními hráči

Na víkendové soustředění orchestru Juventus Gradecensis dorazili hráči Královéhradeckého kvarteta, zároveň členové Filharmonie Hradec Králové, Státní Opery Praha, pedagogové Univerzity Hradec Králové, ZUŠ Choceň, ZUŠ Letohrad a ZUŠ Česká Třebová, aby předali své know-how hraní na smyčcové nástroje a kolektivní souhry v hudebním tělesu.

Součástí byla nejen společná zkouška, ale také workshopy se zaměřením na studium jednotlivých partů ve skupinách. Účastníci měli jedinečnou příležitost pracovat pod vedením zkušených umělců a získat cenné rady týkající se hry na nástroje v orchestru, vytvoření jednotného zvuku, interpretace různých stylů. Výsledkem této spolupráce bylo nejen zdokonalení technických dovedností žáků, ale také posílení hudebního společenství.

Doufáme, že podobné akce budou pokračovat, protože intenzivně přispívají k hudebnímu rozvoji a lásce ke společné hudbě. Žáci udělaly během pár hodin velké pokroky. Toto setkáním s muzikanty z prestižních hudebních institucí odhalilo, že všechny děti z našeho orchestru jsou velmi talentované, když vědí, jak na to. :-) Jistě budou někteří z této mladé generace v budoucnu kolegové zúčastněných lektorů.