Žáci naší školy na soutěži Bohuslava Martinů v Poličce zabodovali!

vloženo 6. 5. 2019

V týdnu 23. – 26. května 2019 se v Poličce konal 11. ročník celostátní přehlídky soutěže Mládí a Bohuslav Martinů. Soutěž si klade za cíl podporovat interpretaci skladeb Bohuslava Martinů. V rodišti Bohuslava Martinů se tento rok soutěžilo v oboru hra na klavír, hra na smyčcové nástroje a komorní hra smyčcových nástrojů.

Za naši školu se ve hře na klavír zúčastnili žáci od nejmladších až po vyšší kategorie. Mezi nejmladší soutěžící patřila Kateřina Pozdílková  ze třídy J. Fikarové, která v kategorii 5-6let obdržela bronzové pásmo. Za kategorii 7-8 let jsme měli zástupkyni  Ivonu Ernestovou ze třídy H. Juráňové, ta získala čestné uznání. Diplom za účast  si odnesla  vkategorii 9-10 let Ema Wertzová  (třída J. Fikarové). Bronzové ocenění dostala Ema Škrhová ze třídy P. Buchtové v kategorii 11-12let . Filip Jahnátek z kategorie 13-14 let (ze třídy J. Fikarové) obdržel diplom za účast.

V komorní hře smyčcových nástrojů jsme měli zastoupení v kategorii 17-18 let. František Dostál (housle, třída J. Steinerové), Jan Plášil (housle, třída J. Steinerové) a Kateřina Pavlisová (klavír, třída  H. Juráňové) přivezli stříbrné pásmo. Vysoká kvalita vyrovnaných výkonů soutěžících ukázala, že žáci spolu s učiteli museli přípravě věnovat velké úsilí.  K jejich úspěchu jim gratulujeme!

Za klavírní oddělení
Mgr. P. Buchtová