Krajská přehlídka výtvarných oborů ZUŠ

vloženo 21. 3. 2024

Dvoudenní maraton výtvarné přehlídky v Královéhradeckém kraji je úspěšně za námi!

Lepší už to pro naši školu ani být nemohlo. Všichni učitelé, kteří se zúčastnili s projekty, výtvarnými řadami, cykly či jednotlivostmi svých žáků, získali zlatá pásma s postupem do ústředního kola, a kromě toho i další ceny ve zlatém a stříbrném pásmu.

Tentokrát přehlídku hostila ZUŠ Police nad Metují, a to i s výstavou oceněných prací, která potrvá až do Velikonoc. Takže pokud to někomu uniklo, ještě není pozdě, můžete se přijet podívat.

Přehled ocenění

Zlaté pásmo s postupem:

L. Haismanová: Malý princ, výtv. řada, žáci: Zikl, Černá, Škrha, Zezuláková

L. Hypiusová:

• Koně - cyklus od žáků: Pojmanová, Svyrydova, Konečná a Kopecký
  • Strom - cyklus linorytů od žáků: Vondrová, Mlatečková, Kalinová
  • Komix o stromu, Zheng Yi

K. Kvapilová: Grafici pod vlivem velikánů, výtv. projekt, žáci: Fráňa, Hoffmann, Klimeš, Rolová

I. Legnerová: Strach, projekt, žáci: Holanov, Holubová, Jahnátková ad.

M. Řeháková: Stínohra, výtv. řada, žáci: Melich, Hýblová, Kovář, Krbálek

Zlaté pásmo:

• Cesty, stopa za stopou, řada, žáci: Čiperová, Jeřábková, Petrů, Blažková; uč. L. Hypius
  • Strom - fantazijní malby žáků: Güler, Černá E., Černá T.; uč. L. Hypius

Stříbrné pásmo

• Strom - Matěj Panchártek, uč. L. Hypius
  • Štětce a jejich stopy, žáci: Eliášová, Heroutová, Jeřábek, Kopecká, Matoušková; uč. L. Hypius