Vernisáž s Mílou Fürstovou

vloženo 9. 4. 2024

Spolupráce s Muzeem východních Čech na vernisáži výstavy výtvarnice Míly Fürstové přinesla nečekané dojetí samotné výtvarnice.

Je to už pár týdnů, kdy výtvarný obor byl osloven, zda bychom se nechtěli podílet na happeningu v souvislosti s připravovanou výstavou známé výtvarnice. Žáky téma chytlo a vytvořili jsme více než 25 plachet s motivy z obrazů a ze života Míly.

Samotný happening byl součástí velkolepé vernisáže, která zahrnovala promítání kina, průvod k muzeu a otevření výstavy.

Při průvodu z Bio Centrál procházeli diváci s Mílou parkem 5. května, kde na ně čekaly rozvěšené textilie našich žáků. Z fotografií i z rozhovorů je patrné, že výtvarnice byla dojata přijetím, kterého se jí dostalo i tím, že inspiruje nové budoucí výtvarníky.