Výstava výtvarného oboru v galerii U Přívozu

vloženo 9. 4. 2024

Výstava výtvarného oboru byla zahájena, v galerii U Přívozu, SVKHK

Jako každý rok, duben je věnován ve výtvarném oboru prezentaci celoroční práce. Je to trochu předčasné, neboť je před námi ještě min. dva a půl měsíce práce, a vlastně té nejlepší práce. Ale tak to v Hradci Králové je, že velké výstavní síně koncem školního roku nejsou k mání, a my představujeme závěrečnou výstavu, která vůbec závěrečná není :-)

Vernisáž tentokrát zahájil soubor Djembe group pod vedením Aleše Kolaříka, a byl to opravdu povzbudivý bugr. Jednotliví učitelé představili v krátkosti o co jim při výuce nejvíce šlo, jaká témata s dětmi zpracovávali, a co by návštěvníkům rozhodně nemělo ujít. A pak už vypukl obvyklý mírný chaos, kdy děti tahají rodiče ke svým výtvorům, aby se pochlubily, učitelé řídí výdej vernisážových dobrot a přitom jsou na roztrhání, aby zodpověděli dotazy či probrali s rodiči otázky budoucnosti mladých talentů.

O tom, jaká výstava je nebo není, si udělejte obrázek sami, a dejte nám vědět :-)

Výstavu můžete navštívit do konce dubna. Ale pozor, už ve čtvrtek se přestěhuje část vystavených děl do Muzea východních Čech, kde budou doplňkem výstavy Míly Fürstové.

A děkujeme SVKHK za nádherný prostor k prezentaci a těšíme se, že přijdete!

PS: a když už tam budete, zajděte i do knihovny, stejně jako jsme to udělali my po vernisáži. Po svých nástěnných malbách nás provedla sama autorka, Martina Novotná - díky!